Concordia Chiajna va disputa miercuri, 27 iunie, cu începere de la ora 18, pe stadionul ”Carpați” din Brașov, ultimul amical din cadrul stagiului centralizat de pregătire de la Poiana Brașov, în compania formației Gloria Bistrița.
Nou-promovata a învins duminică, într-un meci amical disputat tot la Brașov, scor 1-0, formația antrenată de Petre Grigoraș, Pandurii Tîrgu Jiu. Pentru Pandurii a debutat și căpitanul din sezonul trecut al Concordiei Chiajna, Iulian Mamele.
După această ultimă verificare, echipa lui Ilie Stan va reveni la Chiajna pentru a pregăti deplasarea în Scoţia, pentru un cantonament de două săptămâni în perioada 1-14 iulie. Concordia va disputa cinci partide amicale pe teritoriu britanic în compania formaţiilor Livingstone FC, Morton FC, St. Johnstone FC, Celtic Glasgow şi Motherwell FC.