Juventus București organizează pe parcursul a trei zile, începând de duminică, cea de-a cincea ediție a Memorialului „Marian Cincă”, competiție la care vor participa juniorii U16 ai cluburilor Juventus, Rapid, CSM Râmnicu Vâlcea, Concordia Chiajna și Petrolul Ploiești.
Marian Cincă și-a făcut junioratul la Rapid, iar apoi, timp de 20 de ani, a fost jucător și căpitan al Chimiei Râmnicu Vâlcea. Din nefericire, Marian Cincă s-a stins în floarea vârstei, la 39 de ani, fiind răpus de un blocaj renal. Cea de-a cincea ediție a competiției care îi poartă numele și de organizarea căreia se ocupă fiul său, Marius Cincă (foto), antrenor de juniori la Juventus, are loc la fix 20 de ani de la trecerea sa în eternitate.
Iată programul competiției
Duminică, 26 august
ora 10.00 Concordia Chiajna – Petrolul Ploiești
ora 11.30 Juventus București – Rapid București
CSM Râmnicu Vâlcea stă
ora 16.30 CSM Râmnicu Vâlcea – Concordia Chiajna
ora 18.00 Rapid București – Petrolul Ploiești
Luni, 27 august
ora 10.00 CSM Râmnicu Vâlcea – Rapid București
ora 11.30 Petrolul Ploiești – Juventus București
Concordia Chiajna stă
ora 16.00 Rapid București – Concordia Chiajna
ora 17.30 CSM Râmnicu Vâlcea – Juventus București
Petrolul Ploiești stă
Marți, 28 august
08.00 Petrolul Ploiești – CSM Râmnicu Vâlcea
09.30 JUventus București – Juventus Concordia Chiajna
ora 13 Finala: Locul 1 – Locul 2
Aceasta este cea de-a doua ediție organizată la București, celelalte trei desfășurându-se la Râmnicu Vâlcea. Anul trecut, Juventus s-a impus în finala cu FC Brașov cu 2-1, iar Robert Costache a fost declarat jucătorul turneului.