În faza a III-a din Cupa României sunt programate 18 meciuri, care se vor disputa marți și miercuri cu începere de la ora 16.30. Excepție face partida de la Ploiești, programată în nocturnă de la ora 19.00.

Cupa României / Viitorul Domnești

Viitorul Domnești este singura formație din București-Ilfov care participă în această fază a competiției. Echipa lui Virgil Andronache pare să aibă o misiune imposibilă la Alexandria, mai ales că, în urmă cu o săptămână, FCM s-a impus clar în meciul din Liga 3, cu 3-0, la Domnești.

CUPA ROMÂNIEI / FCM Alexandria - Viitorul Domnesti

Totuși, partida reprezintă un rodaj bun pentru tinerii jucători veniți în urmă cu doar câteva săptămâni la Domnești, aceștia având nevoie de timp și meciuri pentru a se integra lotului.

Iată programul meciurilor din Cupa României

MARȚI, 12 SEPTEMBRIE, ora 16.30

FCM ALEXANDRIA – VIITORUL DOMNEȘTI 4-0 (0-0)
Stadion: Municipal
Arbitru: Cristian Moldoveanu (Sfântu Gheorghe)
Asistenți: Peter Joszef (Sfântu Gheorghe) și Zsolt Biro (Belin)

AEROSTAR BACĂU – FC MIERCUREA CIUC 2-0
Stadion: Aerostar
Arbitru: Dorin Burloiu (Galați)
Asistenți: Florin Iftode (Târgu Bujor) și Alexandru Iftime (Piatra Neamț)

ACSO FILIAȘI – SPORTING ROȘIORI 2-1
Stadion: Oltenia
Arbitru: Marius Naidin (Pitești)
Asistenți: Lucian Tănase și Cristian Cosmescu (Pitești)

ACS ȘIRINEASA – ATLETIC BRADU 2-0
Stadion: Jiul (Petroșani)
Arbitru: Ionela Alina Peșu (Craiova)
Asistenți: Răzvan Claudiu Tudor și Cristiaqn Daniel Ilinca (Craiova)

CNS CETATE DEVA – CSM ȘCOLAR REȘIȚA 0-1
Stadion: Cetate
Arbitru: Alexandru Dan Gornic (Arad)
Asistenți: Sebastian Pantea și Alina Mihoc (Arad)

ȘOIMII LIPOVA – NAȚIONAL SEBIȘ 2-1
Stadion:Șoimii
Arbitru: Claudiu Gaitin (Ghiroda)
Asistenți: Alexandru Ilie (Bocșa) și Ioan Daniel Humita (Armenis)

PERFORMANȚA IGHIU – METALURGISTUL CUGIR 7-6 (0-0; 0-0; 0-0)
Stadion: Cetate
Arbitru: Dorian Barzuca (Lugoj)
Asistenți: Alexandru Filip și Patricia Samsudean (Timișoara)

ACS PETROLUL 52 – FLACĂRA MORENI 3-0
Stadion: Ilie Oană, ora 19.00
Arbitru: Vlad Baban (Iași)
Asistenți: Ionuț Melinte și Cosmin Ciuban (Iași)

MIERCURI, 13 SEPTEMBRIE, ORA 16.30

CSM ROMAN – ȘTIINȚA MIROSLAVA 3-4 (1-1; 1-1)
Stadion: Moldova
Arbitru:
Asistenți:

OLIMPIC CETATE RÂȘNOV – AFC HĂRMAN 1-2 (1-1)
Stadion: Bucegi
Arbitru:
Asistenți:

CSM FOCȘANI 2007 – CSM RÂMNICU SĂRAT 3-1
Stadion: Milcovul
Arbitru:
Asistenți:

ZIMBRUL SLOBOZIA CONACHI – SPORTING LIEȘTI 1-2
Stadion: Comunal
Arbitru:
Asistenți:

DELTA DOBROGEA TULCEA – UNIREA SLOBOZIA 1-4
Stadion: Delta
Arbitru:
Asistenți:

AGRICOLA BORCEA – ÎNAINTE MODELU 2-1
Stadion: Comunal
Arbitru:
Asistenți:

VOINȚA BILED – RIPENSIA TIMIȘOARA 1-0
Stadion: Comunal
Arbitru:
Asistenți:

UNIREA ALBA IULIA – INDUSTRIA GALDA 3-5 (1-1; 1-1)
Stadion: Cetate
Arbitru:
Asistenți:

UNIREA CRISTURU SECUIESC – SĂNĂTATEA CLUJ-NAPOCA 1-2
Stadion: Unirea
Arbitru:
Asistenți:

FC UNIVERSITATEA CLUJ – ACS FC COMUNA RECEA 5-1
Stadion: Cluj Arena
Arbitru:
Asistenți:

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here